Selle tegemata jätmine on suur paranemine

Selle tegemata jätmine on suur paranemine

Selle tegemata jätmine on suur paranemine

Ja spagetitongongit tõlgendatakse uuesti, kui geoducki merekarp täidetakse kui pasta ise.

Vahetult poole tee pealt serveeritakse meile polenta ja marinara, mis pole valmistatud tomatist, vaid kudooniast. Kodune merisiilik "bottarga" riivitakse üle kakaopasta lehe, mis on mõeldud pruunvetika jäljendamiseks. Kuninglõhet kasutatakse Myhrvoldi sõidukina "kuulikindel" beurre blanc, millele järgnes pastrami võtmine rukkil ja muidugi grill.

Cooking Lab, LLC

Kui toiduvalmistamisel on üks aspekt Modernistlik köök ignoreerib, see on kondiitritooted, mille eest Myhrvold vabandab minu ja Los Angelese Bazaari kondiitri https://tooteulevaade.top/ Waylynn Lucase ees rohkem kui üks kord. Ta märgib kiiresti, et sageli on kondiitrite kaudu paljud kaasaegsed tehnikad, kui mitte üldine mentaliteet, suuremasse, traditsioonilisemasse kulinaarsesse valdkonda. Söögi lõpukursustele suundudes esitatakse meile värske ricotta ja rikkalik roheline hernes "või"- puhas rasv, mis eraldub, kui herneid tsentrifuugis tsentrifuugida. Pistaatsiapähklid ja suhkur emulgeeritakse võimalikult sujuvaks ja pähkliseks jäätiseks. Ja kui söömaaeg lõpeb kapriisilisel noodil, serveeritakse meile taldrik kummisid usse, mis on valmistatud vormis, mida tavaliselt kasutatakse kalapüügilantide valmistamiseks.

Teeme aeglaselt väljapääsu, olles palju mõtlema hakanud seedima, ja panen Myhrvoldi nurka ning soovitan vaid naljaga pooleks, et sellele peaks järgnema kondiitritrükk. "Vaatame, kuidas see mäng välja näeb," vastab ta, näidates esimest korda muret raamatu vastuvõtu pärast. Varem olin küsinud Toit & VeinDana Cowin, kui ta nägi potentsiaali läbimurdeks laiemale kokkade publikule. Ta oli tunnistanud esialgset kartust, et see võib teenida vaid mõne kokkade huvi, kuid nüüd on ta põnevil raamatu laia ulatuse ja põhjaliku kajastamise pärast. Köögipoe Sur La Table esindaja nõustus, märkides, et isegi sous vide tehnoloogia on muutunud koduköögi jaoks piisavalt taskukohaseks.

Kui kokaraamat jõuab lähedale eesmärgile pakkuda kõigile midagi, Modernistlik köök tuleb kindlasti lähedale. Tim Zagat kuulutas seda oma varases ülevaates "kõige olulisem raamat … aastast Escoffier." Õhtu lõpus oma kabiinidesse kuhjudes mõtiskleb ta selle avalduse ülevaatamise üle, tunnistades, et see võib jääda kõigi aegade kõige olulisemaks kokaraamatuks.

ben.ramirez/flickr

1936. aastal läksid Barbadose saare ümber reeturlikul võistlusel kokku viis kauplemiskuunarit. Võitja saab oma kaalu väärtuses kulla ja praalimisõigused konkurentidele ja potentsiaalsetele klientidele, kes otsivad oma väärtusliku lasti jaoks kiireimat laeva. Viimasena kohale tulnud meeskond ei läinud aga tühjade kätega minema või nii lugu läheb. Nad pidid minema minema tünni kohaliku rummiga: mitte liiga räbal lohutusauhind mis tahes standardite järgi.

Rummipoed ei ole iseenesest poed, vaid pigem kerged naabruses paiknevad baarid, mis on sageli värvitud Mount Gay või mõne muu kaubamärgi värvimistööde eest.

Võistlust korrati, kuigi mitte igal aastal, kuni 1957. aastani, mil kaotav auhind kaotati. (Väidetavalt jäid kaks paati kaheks päevaks eemale, püüdes viimasena sisse tulla.) Sellest ajast saadik peeti mõned aastad Round Barbadose paadisõitu ja teised unustati. Kuid kaks nädalat tagasi, 75 aastat pärast esmakordset toimumist, taaselustati võistlus, mille taga oli võimas sponsor: Mount Gay, maailma vanim pidevalt tegutsev rummitootja, kes sponsoreerib umbes 130 regatti kogu maailmas. Eelmise nädala võistlusega, sõbraliku võistlusega, millest korraldajad loodavad, kujuneb kõrgetasemeline regatt, käivitati algatus konkurentsivõimelise purjetamise toomiseks Barbadosele.

Saart on pikka aega seostatud purjetamise ja rummiga. Väideti, et varased maadeavastajad tõid koju barreli Barbadose rummi, tõestamaks, et nad on edukalt läbinud uue maailma läbimise. 1980. aastatel muutis Mount Gay oma punase kaubamärgiga pesapallimütsid, millele oli trükitud alati oma logo-saare kaart-meremehe aumärgiks. Pealtnäha odavad ja tähelepanuväärsed nätsud kübarad on meremeeste seas muutunud ihaldatumaks kui vaim, mida nad peavad reklaamima. Selliste äratuntavate purjetajate nagu Ted Kennedy ja Walter Cronkite peas ning eBays sadade dollarite eest on märgatud punaseid mütse. Neid ei müüda kauplustes, isegi mitte Mount Gay külastuskeskuse kingipoodis Barbadosel. Ainus viis selle saamiseks on pääseda Mount Gay regatile.

Mount Gay külastuskeskusest leiate aga kaubamärgiga T-särke, prille, baarimatte ja muid esemeid. Loomulikult ei puudu ka rumm, mida osta, sealhulgas suured plastkannud tagastatud pagasis turvaliseks koju tagasi toimetamiseks. Rääkides kohalike barbarlastega, leiad, et inimesed on uhked brändi ja selle tuntuse üle, kuigi Mount Gay lisatasu väljaanded, sealhulgas selle Extra Old, 1703 ja eelseisvad USA-sse. Eclipse Black võib paljudele kohalikele inimestele kättesaamatuks jääda. Külastage mõnda saare naabruskonna rummipoodi ja leiate inimesi, kes joovad mõnda kohalikku kaubamärki, sealhulgas Cockspur ja E.S.A. Väli.

shaggyshoo/flickr

Rummipoed ei ole iseenesest poed, vaid pigem kerged naabruses paiknevad baarid, mis on sageli värvitud Mount Gay või mõne muu kaubamärgi värvimistööde eest. Kauplused saavad vastutasuks spordifirma värvide eest pausi jookide maksumuses. Patroonid kipuvad tellima oma rummi kolvi järgi, koos kausi jääga ja küljel soovitud mikseriga. Populaarne tellimus on a "must ja toonik," või tume rumm ja toonik. Rummipoes võidakse varustada ka laastude ja muude suupistetega, et hoida kõht päevase rüübamise ajal hästi isoleeritud. Igal kellaajal leiad barbadlasi – enamasti mehi -, kes naudivad rummi või kohalikku Banksi õlut, tulistavad tuult ja loodavad troopilises kuumuses natuke seda püüda.

Ma peatusin tüüpilise rummipoes St Thomase kihelkonnas, et maitsta Eclipse Black’i, tumedat rummi, mis oli segatud suuremas koguses seitsmeaastase pot-still rummiga kui originaalne Eclipse, milles oli rohkem veerust destilleeritud ja noori rumme. Tulemuseks oli sügavalt karamelliseeritud vaim koos söestunud melassi ja vürtsidega. Rikas, kuid mitte nii rafineeritud kui 1703, mis loodi konkureerima peene konjaki ja šotiga.

Nagu Atlandi ookean kaastööline Wayne Curtis kirjeldas oma põhjalikus raamatus, Ja pudel rummi, purjetamine ja rumm on juba ammu käsikäes. Alates piraatidest, kes laenasid oma isikuid pudeli etikettidele, kuni Briti kuningliku mereväe praktikani välja anda oma laevastikule rummiannus, on vaimu ajalugu seotud merega. See on otseselt seotud ka Barbadosega, arvestades tõendeid selle kohta, et see leiutati saarel. 21. jaanuaril sõitis 30-jalane SuperCat purjekas nimega Silver Bullet ümber saare 5 tunni ja 9 minutiga, mis oli sel päeval kiireim aeg, kuid mitte ajaloos. (Sama paadi rekord on 4 tundi ja 40 minutit, seatud 2004. aastal.) Kui Mount Gayl õnnestub muuta sõbralik Round Barbadose paadisõit kõrgetasemeliseks regatiks, tugevdab see sidet purjetamise ja rummi ning Barbadose saar. Vähemalt annab see midagi tagasi kohale, mis andis meile rummi.

Üle kell Washington Post, veinikolumnistil Dave McIntyre’il on lühike tükk pealkirjaga "Kuidas lugeda veinipudelit," mis sisaldab mitmeid lihtsa kõlaga, kuid arusaadavaid nõuandeid selle kohta, kuidas hinnata veini kaane järgi (silt-ja okei, ka pudel ise). Mõned nõuanded pole üldse üllatavad (näiteks teadke oma aastakäiku). Kuid muud mõtted, nagu allpool mainitud konverentsiruumi/viinamarjaistanduse eristamine, on ebatavalisemad:

Loomulikult vaatame kõigepealt silte. Tootja nimi võib kõlada ainult siis, kui olete veini varem joonud või teate veinimaja mainet. Kuid perekonnanimi viitab uhkusele toote ja võib -olla põlvkondade veinivalmistamiskogemuse üle. Seevastu soovitavad turundust sellised kaubamärgid nagu populaarsed loomaveinid (Yellow Tail) või rumalad nimed nagu Old Fart või Mommy’s Time Out. Väldin veine, mis kõlavad nii, nagu oleksid need toodetud pigem konverentsiruumis kui viinamarjaistanduses. Välismaiste veinide puhul on kõige olulisem teave maaletooja nimi. Kui teile vein meeldib, märkige maaletooja nimi ja otsige sellest veinist muid veine. Lisaväärtuse saamiseks otsige kohalikke maaletoojaid. Mõned minu lemmikud: Kacher, Kysela, Dionysos, Country Vintner ja Siema. Teisi, mida on tavaliselt raskem leida, kuid mis on ka kvaliteetsed, on Downey, Wine Traditions, Vintage 59, Ansonia, Simon ‘N’ Cellars, Potomac Selections, Hispaania viinamarjad ja Vin de Terra. Riiklikud importijad, keda otsida, on Touton, Winebow, Kermit Lynch, Jorge Ordonez ja Vineyard Brands.

Loe kogu lugu The Washington Postist.

Gude/flickr

Mul on nüüd olnud aega vaadata 2010. aasta toitumisjuhiste täielikku aruannet – kõik 95 lehekülge sellest, mida nad nimetavad "poliitiline dokument."

Oh ei! Mis juhtus Valitud sõnumid tarbijatele (PDF), mille ma eile postitasin? "Nautige oma toitu" ei ole selles ega ka ühtegi muud selget ja otsest sõnumit. See on suur pettumus.

Sellegipoolest tasub dokument läbi lugeda.

See käsitleb minu kaebusi kokkuvõtte kohta. See selgitab tüütu SOFAS (tahked rasvad ja lisatud suhkrud) tähendust. See arutab toidukeskkonna parandamise vajadust.

Lubage mul jagada mõned mõtted valitud probleemide kohta.

SOFAS

Aruanne tõlgib oma nõuanded lehekülgedel 62–68. See tõlgib "Vähendage suhkrulisanditega toite ja jooke," toitumise eufemism, näiteks:

Jooge vähe või üldse mitte tavalisi karastusjooke, spordijooke, energiajooke ja puuviljajooke. Söö vähem kooki, küpsiseid, jäätist, muid magustoite ja komme. Kui teil on neid toite ja jooke, võtke väike portsjon.

Aga see tõlgib "Vähendage tahkeid rasvu" veel ühes eufemismis: "Valige lahja liha ja linnuliha ning rasvavaba või madala rasvasisaldusega piim ja piimatooted." See on kahtlemata poliitiliselt võimatu vältimine "süüa vähem liha."

Lisatud suhkrud

Aruandes on loetletud lisatud suhkrute sünonüümid, mida võite leida toidumärgiselt (lk 75). 2005. aasta toitumisjuhised sisaldasid "puuviljamahla kontsentraadid" selles nimekirjas. 2010. aasta suunised seda ei tee. Tabel loetleb "nektarid" kuid mitte puuviljamahla kontsentraate. Kuidas? See ei ütle.

Toidugruppide mustrid

Aruandes kirjeldatakse tervislikke toitumisharjumusi vahemikus 1000 kuni 3200 kalorit päevas. Dieeti, mis sisaldab 2000 kalorit, on SOFAS -ist lubatud ainult 258 kalorit päevas. See on kõik? Üks 20-unts karastusjook sisaldab rohkem kui seda, samuti üks supilusikatäis võid ja 12-unts karastusjook. Pole ime, et juhised ei taha olla toidu kohta konkreetsed, kui need tähendavad "söö vähem."

Naatrium

Soovitus vähendada naatriumi tarbimist 2300 või 1500 mg -ni päevas on adresseeritud valedele inimestele. Üksikisikud ei saa seda ise teha, kuna enamik soola on juba lisatud restorani- ja töödeldud toitudesse. Aruanne tunnistab seda:

• Tarbi rohkem värsket toitu ja vähem töödeldud toitu, milles on palju naatriumi.

• Söö rohkem kodus valmistatud toite, kus sul on suurem kontroll ….

• Restoranides süües paluge soola mitte lisada ….

Taimetoit ja vegan toitumine

Aruanne sisaldab lakto-ovo taimetoitlaste ja veganite toitumiskavasid (lk 81 ja 82). Aplaus, palun. Kui olin 1995. aastal toitumisjuhiste nõuandekomitees, püüdsime taimetoitluse kohta midagi kasulikku öelda, kuid olime sunnitud lisama midagi selliste dieetide toitumisohtude kohta, nii vähe kui nad on. Selle tegemata jätmine on suur paranemine. Kuid ka teie saate SOFASe jaoks ainult 258 kalorit.

Kuidas oleks toidukeskkonna muutmisega?

Aruandes selgitatakse selgelt, et toidukeskkond mõjutab tugevalt üksikisikute toiduvalikuid ja nõuab tungivalt jõupingutusi

• Parandada juurdepääsu tervislikule toidule

• Parandage toitumisoskuse, aiandus- ja toiduvalmistamisoskustega inimesi

• Töötada välja poliitikad rasvumise ennetamiseks ja vähendamiseks

• Ja lastele parandage koolitoit, soodustage füüsilist tegevust ja vähendage ekraaniaega

Ühesõnaga, siin on palju tööd. Selle leidmiseks tuleb lihtsalt kõvasti vaadata ja süveneda.

Milline on toiduainetööstuse reaktsioon?

Nalja pärast olen jälginud mõningaid tööstusharu reaktsioone. Sojarahvale see meeldib. Aruandes mainitakse USDA söögikordades soja koos pähklite ja seemnetega (lk 79) ning sojal on oma kategooria taimetoitlustes ja vegantoitudes (lk 81 ja 82).

Liharahvas seda väga ei armasta. Nad on pisut mures, et mereande surutakse rohkem kui liha, kuid Ameerika Lihainstituut annab sellele mõnusa spinni, tuues välja, et üldine lihasoovitus pole alates 2005. aastast muutunud.

Ja soolainstituut? "Toitumisjuhised soola kohta drastilised, lihtsad ja ebareaalsed."

Puhkan oma asja.

See postitus ilmub ka saidil foodpolitics.com.

SpecialKolin/flickr

Artiklis kiirtoiduturunduse kohta Los Angeles Times selgitab võimalikult selgelt, miks toitumisjuhised on nii olulised. Artikkel kannab pealkirja "Sööge vähem, väidab USA, et kiirtoiduketid suurendavad oma pakkumisi."

Miks peaksid kiirtoiduketid pakkuma hot doge, hamburgereid ja burritosid vahemikus 800 kuni 1600 kalorit? Kuidas on see siiras vastus:

Põhimõte on see, et me tegeleme raha teenimisega ja teenime raha sellest, mida müüme," ütles Beth Mansfield, CKE Restaurants Inc. pressiesindaja, kellele kuuluvad Carl’s Jr ja Hardee ketid. "Kui me tahaksime toidupolitseid kuulata ja pähkleid, marju ja tofuburgereid müüa, ei teeks me raha ja jääksime äritegevusest ilma.

Kas soovite aidata inimestel tervena püsida? See teeb sinust toidupolitsei.

Kui te hoolite rahvatervisest, võite eeldada, et teid hakatakse nimetama. Kuid see ei tohiks takistada teid proovimast luua tervislikumat toidusüsteemi.

Ja tänu Sheila Viswanathanile GoodGuide’ist artikli saatmise eest.

See postitus ilmub ka saidil foodpolitics.com.

Jarrett Wrisley

Et proovida Soul Food Mahanakorni retsepti lambaviinamarjade jaoks, mis on püha basiilikuga valmistatud vürtsikas Tai praad, klõpsake siin.

Öösel, kui Bangkokis sadas valjusti vihma ja ujutas tänava üle, vaatas võõras mu restorani hämarasse söögituppa. Kuigi restoran oli lõpetamata ja suletud, astus ta sammu sisse ja vaatas närvilise naeratusega ringi. Kõndisin üle toa, et teda katkestada, enne kui ta laua taha istus. "Kao mu teelt," ütles ta jahedalt ja istus.

Mees oli joogist lahti. Olin närvis ja segaduses, kuidas oma esimese keerulise kliendiga hakkama saada. Bangkokis on omajagu häiritud väliseestlasi ja ma otsustasin juba ammu, et neid on parem vältida. "Ma näen, mida sa siin teha tahad," ütles ta ja esitas oma soovimatu arvamuse. "Kuid Tai toit, kokteilid ja veinid ei tööta kunagi. Mitte mingil moel."

Veiniõhtusöök Tai tänavatoiduga, itsitas mu segaduses olev personal. Kujuta ette.

Ta raputas pead. Muigasin talle nagu koer enne, kui see hammustab.

Siis hakkasin natuke värisema. Vihast ja stressist, mis mind selle aja jooksul vaevasid, ja kutsumata jämedusest. Kohtumine muutus minutite möödudes sürreaalsemaks.