Jest obliczany na podstawie wagi podzielonej przez wzrost w kostkach

Jest obliczany na podstawie wagi podzielonej przez wzrost w kostkach

Jest obliczany na podstawie wagi podzielonej przez wzrost w kostkach

Chociaż możesz polegać na wygodnych fast foodach, przetworzonej żywności, napojach gazowanych, pakowanych przekąskach, słodyczach, białym pieczywie i makaronach oraz słodkich napojach, aby karmić swoje dziecko, ważne jest, aby pamiętać, że te wybory żywieniowe mogą skutkować niezdrowym przyrostem masy ciała. do Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych. (5) Dieta bogata w niezdrowe tłuszcze i cukier oraz uboga w dobre dla Ciebie składniki odżywcze – wszystko to charakteryzuje tego typu żywność – może być receptą na otyłość, zauważa badanie opublikowane w styczniu 2015 r. w British Journal of Odżywianie. (6)

Dr Ganjian mówi, że jedzenie w restauracji lub jedzenie fast foodów częściej niż raz w tygodniu i niejedzenie owoców i warzyw może narazić Ciebie i Twoją rodzinę na większe ryzyko otyłości. (4)

Twoje dziecko musi również wykonywać wystarczająco dużo ćwiczeń, aby zapobiec niezdrowemu przybieraniu na wadze. To może być trudne w dzisiejszych czasach, kiedy jest mnóstwo tabletów, laptopów i systemów do gier. Jednak według National Heart, Lung and Blood Institute im więcej czasu dzieci spędzają przed ekranami, tym mniej prawdopodobne jest, że wykonają ćwiczenia, których potrzebują, aby spalić dodatkowe kalorie. (7)

Więcej o przestrzeganiu zdrowej diety

5 sztuczek na uzyskanie wystarczającej ilości owoców i warzyw

Ucz się więcej

Z drugiej strony Twój status społeczno-ekonomiczny może wpływać na ryzyko nadwagi lub otyłości Twojego dziecka, ale jest mniej kontrolowany niż inne czynniki.

Rodzicom w społecznościach o niskich dochodach często brakuje edukacji i zasobów potrzebnych do zapewnienia zdrowych posiłków. Dzieci mogą odwiedzać sklepy na rogu, aby kupić niezdrowe przekąski lub zjeść fast food, ponieważ jest to bardziej przystępne cenowo, zauważa badanie opublikowane w grudniu 2015 r. w czasopiśmie Childhood Obesity. (8) Mogą również spędzać więcej czasu w pomieszczeniach, jeśli okolica nie jest bezpieczna do zabawy na świeżym powietrzu, zgodnie z badaniami cytowanymi w artykule opublikowanym w kwietniu-czerwcu 2015 r. Journal of Family Medicine and Primary Care. (9)

Współpraca z pediatrą dziecka w celu określenia strategii zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych może pomóc zmniejszyć ryzyko otyłości u dzieci.

Waga Twojego dziecka może wpływać nie tylko na jego wygląd fizyczny. Podobnie jak dorośli, dzieci mogą zmagać się ze stresem, lękiem i depresją. Jeśli nie nauczą się zdrowych sposobów radzenia sobie z tymi uczuciami, mogą rozwinąć niezdrową relację z jedzeniem. (4)

Najnowsze w diecie i odżywianiu

Aplikacje odchudzające prawdopodobnie pomogą Ci zrzucić kilogramy, wynika z analizy

7 podstawowych faktów na temat metabolizmu i utraty wagi

8 najlepszych i najgorszych rodzajów alkoholu na odchudzanie

8 powodów, dla których nie schudniesz

Co to jest percentyl BMI? Czym różni się pomiar tkanki tłuszczowej u dzieci

Jako osoba dorosła możesz obliczyć swój BMI, biorąc masę ciała w funtach i dzieląc ją przez wartość wzrostu w calach do kwadratu, a następnie mnożąc tę ​​wartość przez 730. Ale ponieważ dzieci i nastolatki wciąż rosną, ich BMI są wykreślane na wykresie jako percentyle. Każda wartość jest określana jako percentyl BMI. (1)

CDC zaleca używanie percentyla BMI do pomiaru dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 20 lat. (10) Za każdym razem, gdy Twoje dziecko idzie do pediatry, mierzy się jego wzrost i wagę, a percentyl BMI jest wykreślany na wykresie, który porównuje Twoje numer dziecka z numerami innych dzieci w tym samym wieku, w tym samym wzroście i płci.

Oto jak interpretować wyniki, zgodnie z CDC:

Niedowaga: mniej niż 5. percentyl Zdrowa waga: 5. percentyl do mniej niż 85. percentyl Nadwaga: 85. percentyl do mniej niż 95. percentyla Otyłość: równa lub większa niż 95. percentyl

Kompletny przewodnik po MyPlate

MyPlate oferuje niezawodne ramy dla zdrowego odżywiania, które Ty i Twoja rodzina możecie wykorzystać do inspirowania posiłków i przekąsek. Zacznij korzystać już dziś!

Artykuł

Jaki jest normalny zakres BMI dla dziecka?

Zgodnie z wytycznymi CDC, BMI dziecka jest uważane za zdrowe, jeśli mieści się między 5. a 85. centylem. W przeciwieństwie do dorosłych, nie ma określonego zakresu wartości BMI, w którym należy się utrzymać, ponieważ BMI dziecka jest przedstawiany jako percentyl uwzględniający wagę, wzrost https://harmoniqhealth.com/pl/, wiek i płeć. (1)

Jakie BMI jest uważane za nadwagę u dziecka?

Dziecko, którego BMI mieści się między 85. a 95. centylem, jest uważane za nadwagę, podczas gdy dzieci na poziomie 95. percentyla lub powyżej (co oznacza, że ​​ich waga jest wyższa niż 95 procent ich rówieśników) kwalifikują się jako otyłe. (1)

Wybór redaktora na temat BMI

Ile masz tkanki tłuszczowej?

Wyjaśnienie wad stosowania BMI do definiowania otyłości

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby obniżyć BMI

Jak wysoki wskaźnik BMI może wpłynąć na płodność

Wykres BMI dla dzieci według wieku

BMI dla dzieci jest czasami określane jako „BMI-for-age”, ponieważ wiek jest jednym z czynników, który jest brany pod uwagę. Wraz z wiekiem dziecka zmienia się jego waga, wzrost i ilość tkanki tłuszczowej, dlatego najlepszą praktyką jest porównywanie dzieci z innymi dziećmi w tym samym wieku i tej samej płci. (1)

Ten wykres porównuje BMI dziecka (obliczany jako waga w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu) z jego wiekiem. Czerwona część związana jest z otyłością dziecięcą.

Jak samodzielnie obliczyć percentyl BMI dziecka?

Aby samodzielnie obliczyć percentyl BMI Twojego dziecka, lek. med. Marisa Censani, endokrynolog dziecięcy ze szpitala dziecięcego New York-Presbyterian Komansky Center w Nowym Jorku, zaleca korzystanie z zasobów internetowych, takich jak aplikacje i kalkulatory. Na przykład CDC ma internetowy kalkulator BMI, który umożliwia podłączenie wieku, płci, wzrostu i wagi dziecka.

Najpierw musisz wykonać dokładne pomiary wzrostu i wagi. (11)

Aby zmierzyć wzrost dziecka:

Niech Twoje dziecko zdejmie buty, czapki lub akcesoria do włosów. Ustaw je na płaskiej podłodze przy płaskiej ścianie bez listwy podłogowej. Upewnij się, że ich nogi są proste, a ręce po bokach z równymi ramionami. Niech Twoje dziecko patrzy przed siebie. Ich linia wzroku powinna być równoległa do podłogi. Ciało Twojego dziecka (głowa, ramiona, pośladki i pięty) powinno przylegać płasko do ściany. Używając płaskiej powierzchni, takiej jak linijka lub kawałek tektury, wykonaj kąt prosty na ścianie i opuść przedmiot, aż osiągnie czubek głowy dziecka. Zrób znak na ścianie, gdzie spód płaskiej powierzchni dotyka czubka głowy Twojego dziecka. Następnie użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć od dołu podłogi do znaku.

Aby zmierzyć wagę dziecka:

Użyj wagi cyfrowej umieszczonej na twardej, równej podłodze. Niech Twoje dziecko zdejmie buty i ciężką odzież i stanie obiema stopami na środku wagi. Zapisz ich wagę tak, jak pojawia się na wadze, z dokładnością do najbliższego miejsca po przecinku.

Ganjian nie radzi czekać, aż BMI znajdzie się w strefie kłopotów, zanim wprowadzisz zdrowe zmiany stylu życia. Niezależnie od tego, czy masz nadwagę, czy nie, każdy domownik może odnieść korzyści ze spożywania pożywnego jedzenia i ćwiczeń.

„Są chwile, kiedy rozpoczynamy interwencję, zanim dziecko osiągnie 85. percentyl, ponieważ BMI szybko rośnie”, mówi

10 niesamowitych korzyści z ćwiczeń

Regularna aktywność fizyczna zapewnia korzyści dla ciała i umysłu. Czytaj dalej, a potem ruszaj!

Fotolista

Inne opcje pomiaru tkanki tłuszczowej Twojego dziecka

Możesz zmierzyć tkankę tłuszczową swojego dziecka na inne sposoby, ale niektóre z tych podejść można wykonać tylko w środowisku medycznym ze względu na wymagane narzędzia. Jeśli percentyl BMI Twojego dziecka mieści się w zakresie nadwagi lub otyłości, lekarz może zalecić dodatkowe pomiary. (1)

Zawierają:

Pomiar grubości fałdu skórnegoWykonywanie ważenia pod wodąObwód taliiPrzy użyciu absorpcjometrii rentgenowskiej o podwójnej energii (DEXA) lub skanowania całego ciała kości i tkanek

Chociaż metody takie jak DEXA i pomiary fałdów skórnych są dokładniejsze niż BMI, BMI może zapewnić rozsądnie prawidłową liczbę, gdy nie są one dostępne, zgodnie z badaniem opublikowanym w kwietniu 2016 r. w Public Health. (12)

Jedno z badań opublikowanych w lipcu 2017 r. w JAMA Pediatrics sugeruje, że wzór zwany wskaźnikiem masy trójdzielnej (TMI) może pomóc w dokładnym pomiarze percentyla BMI dzieci. Jest obliczany na podstawie wagi podzielonej przez wzrost w kostkach. Naukowcy odkryli, że TMI jest dokładniejszy w pomiarach poziomu tkanki tłuszczowej u dzieci i nastolatków w wieku od 8 do 17 lat w porównaniu z BMI. (13)

Zagrożenia dla zdrowia związane z otyłością dziecięcą

Jeśli chodzi o zdrowie Twojego dziecka, im wcześniej nauczy się kształtować zdrowe nawyki żywieniowe i ruchowe, tym lepiej. Istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia wynikających z otyłości u dzieci. Niektóre mogą pojawić się po latach, podczas gdy inne można zobaczyć znacznie wcześniej. Jeśli otyłość utrzymuje się w wieku dorosłym, wzrasta ryzyko powikłań zdrowotnych. (4)

Związane z

Jak BMI może wpływać na Twoje zdrowie i dobre samopoczucie?

Ucz się więcej

„Dzieci z percentylem wskaźnika masy ciała na poziomie 95. percentyla [lub wyższym] mają większą szansę na utrzymanie otyłości w wieku dorosłym” – mówi dr Censani. (1,11)

Bezpośrednie potencjalne konsekwencje zdrowotne wysokiego BMI u dzieci obejmują: (1)

Stan przedcukrzycowy lub cukrzyca typu 2 Jeśli złe nawyki żywieniowe i przyrost masy ciała nie zostaną sprawdzone, dzieci mogą rozwinąć stan przedcukrzycowy lub cukrzycę typu 2 we wczesnym wieku. Klinika Mayo zauważa, że ​​epidemia otyłości spowodowała wzrost liczby diagnoz cukrzycy typu 2 u dzieci, a 40% tej grupy jest bezobjawowych. (14)

Bezdech senny Bezdech senny powoduje zatrzymanie i nieregularne oddychanie podczas snu. Wskaźnik BMI sugerujący otyłość naraża dzieci na większe ryzyko rozwoju choroby. Nieleczony bezdech senny może z czasem powodować komplikacje w sercu i płucach.

Astma Dzieci z BMI wykazującym nadwagę lub otyłość są bardziej narażone na rozwój astmy niż dzieci z normalnym BMI.

Długoterminowe potencjalne konsekwencje zdrowotne wysokiego BMI u dzieci obejmują:

Wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu Oba te stany rozwijają się z czasem i narażają Cię na ryzyko chorób serca. Otyłość w dzieciństwie może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z sercem w późniejszym życiu. (9)

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby Gdy w wątrobie odkładają się złogi tłuszczu, powoduje to bliznowacenie, które może ostatecznie prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Rak Dieta, w której brakuje odpowiednich składników odżywczych i dodatkowo obciąża organizm, może również zwiększać ryzyko zachorowania na raka u dziecka.

Zapalenie stawów Noszenie dodatkowego ciężaru wywiera nacisk na stawy, co z czasem może prowadzić do takich stanów jak choroba zwyrodnieniowa stawów.

Trzy rzeczy mają wpływ na rozwój tych problemów medycznych: wiek, geny i waga, mówi Stephen Pont, MD, MPH, pediatra i dyrektor medyczny Texas Center for the Prevention and Treatment of Childhood Obesity w Austin. Jedyne, nad czym możemy popracować, to waga, mówi.

Oprócz komplikacji fizycznych, dzieci z nadwagą lub otyłością mogą również napotkać problemy ze zdrowiem psychicznym. Są bardziej podatne na dolegliwości, takie jak depresja, poczucie winy i lęk, mówi dr Pont. Oświadczenie dotyczące polityki Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej opublikowane w listopadzie 2017 r. w Pediatrics sugeruje, że te choroby psychiczne są związane z piętnem, z którym mogą się zmierzyć nastolatki z otyłością lub nadwagą. (15)

W oświadczeniu czytamy, że około 71 procent nastolatków poszukujących terapii odchudzającej zgłosiło, że w ciągu ostatniego roku było prześladowanych z powodu ich wagi. (15)

Prawdopodobnie już wiesz, że witamina D może pomóc w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości. Możesz nawet wiedzieć, że jest on wytwarzany w twoim ciele, gdy promienie słoneczne ultrafioletowe B (UVB) padają na twoją skórę, jak zauważa Harvard T. H. Chan School of Public Health. Ale co tak naprawdę się dzieje, gdy nasze ciała mają go wystarczająco, za dużo lub za mało? A jak witamina D wpływa na nasze zdrowie?

Co robi witamina D?

Na początek wiedz, że ta tak zwana witamina słońca różni się od innych składników odżywczych, ponieważ działa również jako hormon — przełącznik, który występuje, gdy organizm wchłania witaminę. Oznacza to, że działa jako posłaniec w twoim metabolizmie, potencjalnie wpływając na wszystko, od wagi po funkcjonowanie narządów, zgodnie z National Academies. Jednak aż 42 procent Amerykanów może mieć niewystarczającą ilość witaminy D, w oparciu o badanie, które określiło ten poziom jako poniżej 20 nanogramów na mililitr (ng/ml). (Należy jednak pamiętać, że oficjalnie National Institutes of Health lub NIH definiuje niedobór poniżej 12 ng/ml, chociaż optymalny poziom wynosi 30 ng/ml.)

„Niedostarczanie wystarczającej ilości witaminy D stwarza problemy zdrowotne, ponieważ witamina ta pomaga wchłaniać wapń, co ostatecznie pomaga budować mocne i zdrowe kości” – mówi Kerry Clifford, RD, dyrektor ds. Zrównoważonego Żywienia w National Dairy Council w Chicago. .

Dokładniej, witamina D pomaga organizmowi uzyskać wystarczającą ilość wapnia i fosforu. Te minerały mają kluczowe znaczenie dla budowy i utrzymania mocnych kości. Zgodnie z NIH uzyskanie wystarczającej ilości składnika odżywczego jest kluczem do zapobiegania stanom takim jak krzywica u dzieci, osteomalacja u dorosłych i osteoporoza u osób starszych.

„Witamina D może być również pomocna w zmniejszaniu stanu zapalnego i wzmacnianiu funkcji odpornościowej i wzrostu komórek” – mówi Clifford.

Zauważa, że ​​niektóre grupy ludzi są szczególnie narażone na niedobór witaminy D: „Najbardziej narażone na niedobór witaminy D są niemowlęta karmione piersią, osoby starsze, osoby o ograniczonej ekspozycji na słońce i osoby o ciemnej karnacji. „Kiedy spojrzysz na czarnoskórych Amerykanów, 82 procent nie ma dość; podobnie jak 69 procent ludzi, którzy są Latynosami. Istnieje również związek między niedoborem witaminy D a otyłością; brak wykształcenia wyższego wiąże się również z brakiem.

Często zadawane pytania & Odpowiedzi

Skąd pochodzi witamina D? Kiedy Twoja skóra jest wystawiona na działanie promieni UVB, wytwarzana jest witamina D. Niektóre pokarmy, takie jak łosoś, tuńczyk, napoje roślinne oraz wzbogacona żywność i napoje, również mogą dostarczać witaminy D. Suplement może być konieczny, jeśli zaleci go Twój zespół opieki zdrowotnej. Ile witaminy D potrzebujesz? Do 70 roku życia staraj się otrzymywać 600 IU (15 mcg) witaminy D dziennie. W wieku powyżej 70 lat zalecana ilość to 800 IU (20 mcg). Niemowlęta potrzebują mniej: 400 IU (10 mcg) dziennie. Nie otrzymuj więcej niż 4000 IU (100 mcg) z suplementów, jeśli masz więcej niż 9 lat. Do 8 roku życia nie przekraczaj 1000-3000 IU (25-75 mcg). Co robi witamina D? Witamina D pomaga w rozwoju mocnych i zdrowych kości, wspomagając wchłanianie wapnia i fosforu. Oprócz zmniejszania stanu zapalnego oraz pomagania w zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób, witamina D odgrywa ważną rolę we wzroście komórek i odporności. Jakie pokarmy są bogate w witaminę D? Chociaż słońce i suplementy są głównymi źródłami witaminy D, niektóre pokarmy mogą pomóc w osiągnięciu idealnego progu. Pokarmy bogate w witaminę D obejmują tłuste ryby, żółtka jaj, wątrobę wołową i produkty wzbogacone, takie jak mleko, napoje roślinne, jogurt i sok pomarańczowy. Co się dzieje, gdy poziom witaminy D jest niski? Niedobór witaminy D może przyczyniać się do chorób kości, w tym osteoporozy, krzywicy i osteomalacji. Innym potencjalnym skutkiem niskiego poziomu witaminy D jest nadczynność przytarczyc, która powoduje nadmierne gromadzenie wapnia we krwi.

Skąd bierze się witamina D?

Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze, witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach, co oznacza, że ​​organizm może ją wchłonąć tylko wtedy, gdy jesz pokarmy zawierające tłuszcz, takie jak awokado, kurczak i masło orzechowe.