Flavonoid-bohaté potraviny nižší krevní tlak prostřednictvím střevních bakterií

Flavonoid-bohaté potraviny nižší krevní tlak prostřednictvím střevních bakterií

Flavonoid-bohaté potraviny nižší krevní tlak prostřednictvím střevních bakterií

  • Červené víno a ovoce, jako jsou bobule, jablka a hrušky, jsou bohaté na antioxidanty zvané flavonoidy, které mohou chránit před předtím, které mohou chránit před proti. Kardiovaskulární onemocnění, cukrovka a rakovina. Zdálo se, že rozmanitost a složení střevní mikrobioty – což je komunita mikroorganismů, které žijí ve střevech – hrají roli ve spojení mezi flavonoidy a krevním tlakem.
  • Tento objev by mohl pomoci vysvětlit, proč flavonoidy mají takové variabilní kardiovaskulární výhody pro různé jedince.

Dietní rady zdravotnických pracovníků se mohou zdát bez radosti, obvykle vyžadují, aby lidé zůstali dál od seznamu dobrot, které vědci považovali za „špatní“ pro zdraví.

Hlavní výjimky z tohoto pravidla jsou potraviny recenzeproduktu.top a nápoje bohaté na flavonoidy, mezi něž patří tmavá čokoláda, borůvky a jahody.

Výzkum naznačuje, že flavonoidy naznačuje Může chránit před:

  • Vysoký krevní tlak
  • Srdeční infarkt a mrtvice
  • Diabetes typu 2 typu 2
  • Některé typy rakoviny

Nová studie nyní naznačuje, že bakterie, které žijí v našem střevě, známé jako jako Střevní mikrobiota může být částečně zodpovědná za prospěšný účinek flavonoidů v potravě na krevní tlak. Spojené státy. Ted Kingdom, nedávno vedl studii, která zjistila, že jednotlivci, kteří konzumovali nejvíce potraviny bohaté na flavonoidy, měli tendenci mít nižší krevní tlak.

Rozmanitost střevní mikrobioty účastníků představovala významnou část Asociace mezi flavonoidy a krevním tlakem. Průměrná snížení 4,1 milimetrů rtuti (mm Hg) v systolickém krevním tlaku.

Systolický krevní tlak je tlak v tepnách člověka, když se jejich srdce stane, zatímco diastolický krevní tlak je tlak, když se srdce uvolní. Při čtení krevního tlaku je prvním číslem systolický krevní tlak a druhým je diastolická hodnota.

Zdravý krevní tlak je obvykle menší než 120/80 mm Hg, zatímco vysoký krevní tlak je obvykle 140/90 mm Hg nebo vyšší.

Rozmanitost a složení střevní mikrobioty vysvětlilo asi 11,6% asociace mezi spotřebou bobu a krevním tlakem.

Podobně, pití 2,8 sklenic červeného vína týdně (125 mililitrů na sklo) bylo spojeno se snížením systolického krevního tlaku o 3,7 mm HG. Střevní mikrobiota představovala 15,2% této asociace.., Předsedkyně a profesorka v oblasti výživy a preventivní medicíny na Institutu pro globální potravinářský zabezpečení na Queen’s University. Efekt.

Anthokyaniny jsou pigmentové molekuly zodpovědné za červenou nebo modrou barvu mnoha ovoce, včetně červených hroznů, borůvek, černých rybílů a ostružin.

Předchozí výzkum zjistil, že střevní bakterie rozdělují flavonoidy na sloučeniny, které mají silnější ochranné účinky na srdce.

Naopak, pravidelná konzumace potravin bohatých na flavonoidy ovlivňuje také složení střevní mikrobioty.

„Lepší pochopení vysoce individuální variability Metabolismus flavonoidů by mohl velmi dobře vysvětlit, proč někteří lidé mají větší kardiovaskulární ochranu přínosů z potravin bohatých na flavonoidy než jiní, “říká prof. Cassidy v tiskové zprávě o studii.

se objeví ve výzkumu v Hypertenze deníku Databáze v Německu nazvala Popgen Biobank.

Tým hodnotil příjem účastníků v předchozím roce pomocí dotazníku s potravinami, který posoudil jejich spotřebu 112 různých potravin.

pro měření rozmanitosti a složení střevní mikrobioty účastníků, vědci použili standardní techniku, která zahrnuje sekvenování genetického materiálu bakterií ve vzorcích stolice.

Získat jednotné, spolehlivé měřítko krve dobrovolníků Tlak, vědci je požádali, aby se postí přes noc. Ráno účastníci odpočívali po dobu 5 minut, než tým provedl tři po sobě jdoucí měření jejich krevního tlaku ve 3 minutových intervalech.

Vědci použili průměr druhé a třetí měření v jejich analýza.

představovaly širokou škálu dalších faktorů, které by mohly ovlivnit krevní tlak účastníků, včetně jejich pohlaví, věku, kouření, užívání léků, fyzické aktivity a rodinné historie onemocnění koronárních tepen. A červené víno – které jsou všechny bohaté na flavonoidy – bylo spojeno s nižším systolickým, i když ne diastolickým krevním tlakem.

Kromě toho účastníci, kteří konzumovali nejvíce flavonoidů bakterií v jejich střevech ve srovnání s těmi, kteří konzumovali nejméně.

Měli také nižší hojnost rodu bakterií známý jako parabacteroides a vyšší hojnost druhů v rodině bakterií ruminococcaceae.

bobule Na rozpočet

Protože čerstvé bobule, jako jsou jahody, ostružiny a borůvky, mohou být drahé, někteří lidé mohou být obtížné je pravidelně jíst.

Prof. Cassidy však poradil MNT, že zmrazené bobule, které si zachovávají obsah antokyaninu, však mohou poskytnout nákladově efektivní alternativu. Stejné výhody jako dietní flavonoidy.

„V současné době je tato oblast výzkumu v plenkách, ale po řádku, jakmile zjistíme, které chyby jsou vyžadovány pro metaboli ZE a rozdělit flavonoidy na více bioaktivních forem ve střevě, existuje potenciál navrhnout pre- nebo probiotika pro zvýšení metabolismu flavonoidů, “řekla.

Prof. Cassidy dostává finanční prostředky od a a je poradcem americké rady Highbush Blueberry Council.

Tracy Parker, který je senior dietolog v British Heart Foundation a nebyl do výzkumu zapojen, nová zjištění přivítala.

„Nicméně však„ „To není vše jasné, aby otevřel láhev červeného vína,“ řekla MNT.

Poukázala na to, že zvýšená rizika mrtvice a vaskulární demence spojené s konzumací alkoholu převažuje nad potenciálními výhodami pití červeného vína.

„Nejlepší Způsob, jak udržet krevní tlak pod kontrolou, je jíst vyváženou stravu, včetně spousty ovoce a zeleniny, pravidelného cvičení a udržování zdravé váhy, “uzavřela.

Autoři poznamenávají Některá omezení jejich studie, včetně skutečnosti, že potraviny bohaté na flavonoidy obsahují jiné chemikálie podporující zdraví, jako je resveratrol.

Tyto chemikálie mohou také pomoci snížit krevní tlak.

  • kardiovaskulární/kardiologie
  • Výživa/strava