Badania i terapia zachowań, 35, 831-841.; Strony «Pierwszy

Badania i terapia zachowań, 35, 831-841.; Strony «Pierwszy

Badania i terapia zachowań, 35, 831-841.; Strony «Pierwszy

Obserwuj je, aż się nudzisz.

Istnieje również wiele płatnych programów, w tym aplikacje, strony internetowe i kursy na żywo. Nie doświadczyłem ich, więc nie polecam ich z imienia, ale można je znaleźć z wyszukiwaniem online.

Podsumowując, ćwicz swoje obawe odczucia, przyzwyczajaj swój fobiczny mózg, przejrzyj 5 Wskazówki z części 1 tej serii i zdasz test następnego lotu z – wiedziałeś, że to nadchodzi – flys. Kolory.

Referencje

IMS Institute for Healthcare Informatics . (2012). Zastosowanie leków w Stanach Zjednoczonych: przegląd 2011 r. Danbury, CT: Autor.

Vanden Bogaerde, A., Derom, E., & Amp; Deraedt, R. (2011). Zwiększona świadomość interoceptywna w strachu przed lataniem: wrażliwość na sygnały uduszenia. Badania i terapia zachowań, 49, 427-32.

Wilhelm, F.H. & amp; Roth, W.T. (1997). Ostry i opóźniony wpływ alprazolamu na fobię lotu podczas ekspozycji. Badania i terapia behawioralne, 35, 831-841 .;

Strony

«Pierwsze‹ Poprzednie 12 Treści są tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia https://yourpillstore.com/ psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Ciche swojego wewnętrznego krytyka i wznoszenie się powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r..

Subskrybuj podcastu psychologa Spotify Google Stitcher

Jak starzenie się wpływa na nasze zdrowie mięśni? House Call Doctor Investiguje w tej drugiej części naszej trzyczęściowej serii.

autorstwa Sanaz Majd, MD House Call Doctor 8 września 2017 r Zdrowie, które zrobiłem we współpracy z zapewnieniem. Jednak opinie, które wyrażam w tych artykułach, są moje.

Według badań w Lancet oczekiwana długość życia rzeczywiście rośnie; Ludzie żyją dłużej. Ponadto nadchodząca populacja starsza jest najszybciej rosnącą segmentem w miarę starzenia się naszych wyżu demograficznego. Bardziej ważne niż kiedykolwiek jest nauczenie się, jak utrzymywać nasze ciała silne i zdrowe dzięki dłuższym oczekiwaniom życia. Ale niestety masa mięśni zmniejsza się z wiekiem.

Robimy około 1% naszej masy mięśniowej każdego roku, zaczynając od około 50 lat. W rezultacie musimy jeszcze bardziej pracować, aby nasze mięśnie były zdrowe przez cały czas.

W ostatnim artykule z mojej serii na temat zdrowia mięśni dokonaliśmy przeglądu różnych rodzajów mięśni w naszych ciałach i tego, co robią. Szybki przegląd: Mięsień szkieletowy jest odpowiedzialny za ruch, postawę, równowagę i chód – wszystkie są istotne elementy w naszej starzejącej się populacji, ponieważ upadki, utrata wzrostu, Parkinsona, przewlekły ból, drżenie i inne przewlekłe warunki zdrowotne, wszystkie wchodzą w grę. . Wraz z rozkładem mięśni nasza siła jest zmniejszona – siła nogi zwykle spada przed siłą ramienia. Nasza wytrzymałość zmniejsza się, gdy nasze mięśnie łatwiej się zmęczyć. Badania połączyły również słabą siłę mięśni ze zwiększonym ryzykiem śmiertelności.

Ale czy wiesz, że nawet twoje narządy zawierają tkankę mięśniową? Mięsień gładki, drugi typ typu mięśni, pokrywa podszewkę naszych naczyń krwionośnych, przewodu pokarmowego i dróg moczowych, a nawet macicy. Wreszcie, nasz mięśnie sercowe, określane jako mięsień serca, funkcjonuje do pompowania krwi do naszego mózgu i narządów.

Tkanka mięśniowa jest również odpowiedzialna za tłuszcz, glukozę i, co najważniejsze, metabolizm białka. Absorbuje białko, które spożywasz w swojej diecie i wykorzystuje je do budowy i wzmacniania. Jeśli więc spożycie białka jest zmniejszone przez źródła żywności, zaczyna rozkładać własne cząsteczki białka, aby wytwarzać energię-stąd prowadząca do kurczenia się masy mięśniowej.

Jak widać, utrzymanie zdrowia mięśni jest kluczowe w miarę starzenia się. Niestety utrzymywaniem zdrowia mięśni staje się większym wyzwaniem wraz z wiekiem. Większy wysiłek fizyczny i właściwe odżywianie stają się kluczowe. Oto niektóre z głównych sposobów, w jakie proces starzenia wpływa na nasze zdrowie mięśni:

Zmniejszona aktywność fizyczna:

Zmniejszone zastosowanie mięśni szkieletowych ostatecznie zmniejszy wielkość komórek mięśniowych i Jeśli jest przedłużony, może ostatecznie spowodować utratę tych komórek (nazywamy to „atrofią”).

Przesunięcia hormonalne:

Oprócz braku użycia, przesuwanie hormonu z wiekiem może również wpływać na nasze mięśnie i predysponować do zmniejszenia masy mięśniowej.

Zmniejszony przepływ krwi:

Zmniejszony przepływ krwi do mięśnia z powodu choroby sercowo -naczyniowej postępuje wraz z wiekiem, a zmniejszenie przepływu krwi do tkanki prowadzi do rozkładu mięśni.

Infiltracja tłuszczowa:

Komórki tłuszczowe infiltrują mięśnie w wyniku tej zmniejszonej masy.

Denervation:

Zakończenia nerwowe przestają karmić mięsień, powodując zmniejszone uczucie i utratę nerwów w miarę starzenia się.

Powolne odzyskiwanie:

Odzyskiwanie masy mięśni po urazie lub chorobie jest wolniejsze z wiekiem. Po rozbiciu mięśni, naprawa i odzyskiwanie jest trudniejsza do osiągnięcia.

Genetyka:

Genetyka również odgrywa rolę. Spójrz na swoich rodziców i starsze rodzeństwo, aby lepiej zrozumieć twoją skłonność do mięśni genetycznych.

nieodpowiednie odżywianie :

u tych, którzy nie spożywają wystarczającego spożycia białka/kalorycznego, ponieważ nasze komórki tłuszczowe są używane do energii, następną rzeczą do tego GO to właściwie tkanka mięśniowa. Wykazano również, że witamina D jest niezbędna dla zdrowia mięśni wraz ze starzeniem się.

Dobrze zaokrąglona dieta bogata w białka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia mięśni. Jeśli starasz się spożywać wystarczającą ilość białka w swojej diecie, jednym ze sposobów dodania więcej jest zapewnienie wysokiego białka. Każda porcja zawiera szesnaście gramów białka oraz 160 kalorii.

Teraz, gdy wiemy, czym jest mięsień i dlaczego kluczowe jest utrzymanie zdrowia mięśni, a także w jaki sposób proces starzenia wpływa na nasze mięśnie, następnym razem dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby poprawić nasze zdrowie mięśni.

Referencje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/pmc3060646/

https: //academic.oup .com/Biomedgerontology/Artykuł/58/10/M911/534906/Review-Article-Sarcopenia-Causes-ConSeSpences-i

https://academic.oup.com/ageing/article/39/4 /412/8732/sarcopenia -europejski : //academic.oup.com/fampra/article/29/suppl_1/i44/531163/sarcopenia-in-the-elderly

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc /Artykuły/PMC3988678/

Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

O autorze

Sanaz Majd, Md

Dr. Sanaz Majd jest certyfikowanym przez zarząd lekarza medycyny rodzinnej, który ukończył Drexel University College of Medicine w Filadelfii. Jej szczególne zainteresowania to zdrowie kobiet i edukacja pacjentów.

Istnieją dziesiątki czynników ryzyka depresji, ale to, jak myślimy o sobie, stanowi jeden z największych kawałków ciasta. W tym tygodniu Doświadczony psycholog dr Ellen Hendriksen ujawnia dwa przekonania, które narazują cię na depresję, a także, jak je ponownie przemyśleć.

autorstwa Ellen Hendriksen, Dr Davvy Psycholog 11 marca 2016 4-minutowy Readepisode #104 Play Pause Posłuchaj dwóch wielkich przekonań związanych z depresją, które obecnie doświadczamy problemów związanych z odtwarzaniem na Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Przekonanie #2: Muszę być doskonały

To przekonanie ma więcej odmian niż przejście z płatków śniadaniowych. Sprawdź te odmiany: „Jeśli zawiodę w mojej pracy, jestem porażką jako osoba”, „Jeśli nie rozumiem całkowicie, to znaczy, że jestem głupi”, „Jeśli nie mogę nadążyć za wszystkimi W przeciwnym razie jestem gorszy i „Jeśli w ogóle spiepię, jest tak źle, jak całkowicie niepowodzenie.”

Zobacz także: toksyczne nawyki: perfekcjonizm

ok, więc dlaczego to robi Wiara „Muszę być doskonała”, przygotowało nas na depresję? To aspekt all-to-nic: daleki od Fifty Shades of Grey, wszystko, co jest w tego rodzaju myśleniu, jest czarne lub białe. Jeśli nie jesteśmy idealni, jesteśmy porażką. Co gorsza, pozostawia nam myślenie, że nasza samoocena jest połączona z naszym występem-jeśli nie działamy idealnie, jesteśmy bezwartościowi.

Jak to zakwestionować: antidotum do perfekcjonizmu nie jest przyjmowanie miernych standardów – Instead, utrzymanie wysokich standardów, ale możliwe do osiągnięcia i umożliwienie elastyczności. I oczywiście wejdź do restrukturyzacji poznawczej. Ponownie, celem nie jest uczynienie wiary bardziej pozytywnymi, to uczynienie jej dokładniejszym.

Jak zrestrukturyzować „Muszę być idealny”? Jednym ze sposobów jest zbadanie procesu, a nie z wyniku. Na przykład można powiedzieć: „Ciężko pracuję i robię dobry wysiłek”. Lub „Żyję zgodnie z moimi wartościami”.

Innym sposobem jest całkowite odrzucenie idei doskonałości. Na przykład spróbuj zastąpić: „Nic mi nie jest” lub po prostu „Jestem wystarczający”. To zabawne: kiedy przestaniemy być idealne, przestajemy martwić się o nasze wady.

Ostatnia rzecz: jak niepożądane chwasty w ogrodzie, te dwa duże dysfunkcyjne przekonania mogły rozprzestrzeniać się w twojej psychice, więc to jest ważne, aby wiedzieć, że nie znikną od razu. Może to zająć trochę czasu, aby je wszystkie wyeliminować, ale przy szczególnej uwagi i przycinaniu możesz ukształtować swoje przekonania w coś o wiele piękniejszym.

stawić się bardziej doświadczonym Subskrybując podcast w iTunes lub Stitcher lub otrzymaj odcinek bezpośrednio do skrzynki odbiorczej, rejestrując się na biuletyn. Ponadto śledź mnie na Facebooku i Twitterze.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12 wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Ciche swojego wewnętrznego krytyka i wzniesienie się powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r.

Subskrybuj podcastu Psychologa Psychologa Spotify Google Stitcher

Czy ty lub ktoś, kogo znasz, miałeś myśli samobójcze? Jest to o wiele bardziej powszechne niż myślisz. W tym odcinku Doświadczony psycholog bada znaki ostrzegawcze i sposoby radzenia sobie z myśli samobójczych.

autorstwa Dr Monica Johnson Savvy Psychology 24 września 2021 6-minutowy ReadEpisode #360 Pause Słuchaj 6 Sposób radzenia sobie z samobójczymi myślami Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox. Szybka i brudna grupa ludzi nie jest odporna na myśli samobójcze, zachowania lub próby. Szukaj zachowań samobójczych w sobie i swoich bliskich. Nie bój się prosić o pomoc. Krajową linię życia zapobiegania samobójstwom można osiągnąć pod numerem 1-800-273-8255.

Myśli samobójcze są o wiele bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać. Dlatego bardzo ważne jest, aby być świadomym zachowań samobójczych u siebie lub przyjaciół i rodziny oraz sposobów zapobiegania samobójstwu.

Czy wiesz, że samobójstwo jest 10. wiodącą przyczyną śmierci w USA? W 2019 r. Podjęto prawie 1,4 miliona prób samobójczych, a ponad 47 tysięcy osób zmarło przez samobójstwo.

Kobiety częściej próbują samobójstwa, ale mężczyźni częściej umierają przez samobójstwo – w rzeczywistości najwyższy wskaźnik samobójstwa jest u białych mężczyzn w średnim wieku, a białe samce odpowiadają za prawie 70% zgonów samobójczych w 2019 r.

Krajowa linia ratunkowa zapobiegania samobójstwom można osiągnąć pod numerem 1-800-273-8255.

Należy również zauważyć, że istnieją alarmujące trendy w grupach osób zmarginalizowanych. Na przykład wskaźniki samobójstw są wyższe u osób, które identyfikują się jako lesbijki, wesoły, biseksualny lub transpłciowy, prawdopodobnie częściowo ze względu na wrogość i dyskryminację osób LGBTQIA+. Wskaźnik samobójstw dla osób pochodzących z Indian amerykańskich i Alaski był 1,6 razy wyższy niż wskaźnik samobójstw w USA pod koniec lat 2000. W latach 2003–2017 czarna młodzież doświadczyła znacznego wzrostu trendu w zakresie samobójstw, z największym rocznym odsetkiem w grupie wiekowej od 15 do 17 i wśród dziewcząt.

To może wydawać się tylko kilka statystyk, Ale czują się dla mnie zaskakujący i prowadzą do domu, że wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak samobójstwo i myśli samobójcze mogą wpływać na nas jako jednostki i uważać na siebie. Żadna grupa ludzi nie jest odporna na myśli samobójcze, zachowania, próby lub śmierci.

Zakładanie zachowań samobójczych u siebie lub innych

Więc na jakie zachowania należy szukać ?

First, I want to say that it’s not uncommon to have a fleeting suicidal thought even if you don’t have a diagnosable mental illness. Wiele osób miało niski dzień i pomyślało sobie, chciałbym, żeby nie żyły teraz.

To przykład pasywnych myśli samobójczych. Pasywne myśli samobójcze występują, gdy chciałbyś umrzeć lub że nie żyjesz, ale nie masz zamiaru ani planować popełnić samobójstwo. Aktywne myśli samobójcze obejmują myśli, intencje i planowanie samobójstwa.

Oto lista potencjalnych czynników ryzyka, na które należy zwrócić uwagę:

Jeśli dana osoba ma historię zachowań samobójczych które obejmują historię prób, przerwanych prób lub zachowania samookaleczenia (np. Cięcie, spalanie). Obecne lub przeszłe diagnozy zdrowia psychicznego, takie jak depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia używania substancji, urazowe urazy mózgu, ADHD, PTSD i zaburzenia osobowości, takie jak zaburzenie osobowości graniczne. Mogą zacząć wykazywać oznaki, że stracili zainteresowanie rzeczami, odczuwają poczucie beznadziejności, bezsilności, bezwartościowości, intensywnego wstydu, impulsywności, drażliwości i wybuchów gniewu, lęku/paniki i bezsenności. Mogą wycofać się z innych i mogą mówić o chęci śmierci, zabicia się lub że są ciężarem. Mogą być również wyzwalanie wydarzeń, które prowadzą kogoś do podatności na samobójstwo. Zazwyczaj te zdarzenia prowadzą do upokorzenia, intensywnego wstydu lub poczucia desperacji. Przykłady obejmują utratę pracy lub związku, zmiany stanu zdrowia. W tych samych liniach, co powyższe, ci, którzy zmagają się z przewlekłą chorobą lub bólem, mogą być zagrożone, a także osoby z wykorzystywaniem fizycznym lub seksualnym. Posiadanie bliskiego przyjaciela lub ukochanej osoby, która zmarła przez samobójstwo, może być również wydarzeniem wyzwalającym. Dostęp do broni palnej jest czynnikiem ryzyka.

Ważne jest również, aby wspomnieć o czynnikach ochronnych przed samobójstwem, ponieważ są one zwykle wykorzystywane w planowaniu bezpieczeństwa.